آداب رستوران گردی

آداب رستوران گردی:

رستوران‌گردی این روزها به یکی از تفریحات ایرانی‌ها تبدیل شده است؛ رفتن به رستوران و گذراندن چند ساعت وقت با دوستان و آشنایان از جمله لذت‌هایی است که بسیاری از ما زمانی را در هفته یا ماه به آن اختصاص می‌دهیم. در سفرهای داخلی و خارجی نیز بخشی از جذابیت سفر در همین رفتن به رستوران و آشنایایی با غذاهای محلی است. اما رستوران‌گردی آدابی نیز دارد که اگر آنها را رعایت کنید، هم به خود و همراهنتان بیشتر خوش می‌گذرد، هم احترام و شخصیت خود را حفظ می‌کنید و هم باعث ناراحتی دیگر حاضران در رستوران نمی‌شوید.

یک رستورانگردی شیک و مجلسی

 

1- نخستین نکته در مورد آداب رستوران‌گردی را باید در خانه رعایت کنید؛ زمانی که می‌خواهید لباس مورد نظر خود را برای رفتن به رستوران انتخاب کنید. این لباس باید متناسب با نوع رستورانی که می‌روید انتخاب شود. برخی غذاخوری‌ها لباس رسمی می‌طلبند و برای برخی دیگر پوشش اسپورت مناسب‌تر است. به عنوان مثال بهتر است با لباس رسمی یا تا حدودی رسمی، به رستوران‌های شیک و در خارج از کشور چند ستاره، بروید اما در مورد برخی فست‌فودها و کافه‌ها لباس اسپورت مناسب‌تر است.

2- هنگامی که به رستوران رسیدید اگر میزبان هستید شما باید در را به روی دیگران بگشایید و اگر مهمان بهتر است منتظر شوید میزبان در را باز کند. اگر به اصطلاح "دُنگی" به غذاخوری رفته‌اید مراقب باشید که ضمن حفظ احترام به همراهانتان و تعارف به آنها برای ورود به محل، افراد و گروه‌های غریبه را جلوی در معطل نکنید.

3- در انتخاب مکان نشستن نیز اگر میزبان هستید سعی کنید با راهنمایی پیش‌خدمت‌ها بهترین محل را برای نشستن انتخاب کنید و در صورتی که مهمانید انتخاب را بر عهده میزبان بگذارید.

4- بهتر است هنگام نشستن روی صندلی‌ها، به گونه‌ای عمل کنید که گروه‌های سنی مختلف در کنار یکدیگر قرار گیرند تا تمام جوان‌ها و مسن‌ترها هم‌صحبت داشته باشند.

5-‌ در هنگام سفارش غذا مطمئن باشید که آشنا نبودن به منوی رستوران یا به عبارتی نحوه طبخ برخی غذاهای موجود در آن و محتویات هر غذا به هیچ عنوان کسر شانی برای شما نیست. این نکته کاملا طبیعی است که شما با برخی غذاهای موجود در منوی هر رستورانی، در ایران یا خارج از کشور، آشنا نباشید. پس بدون هیچ شرم و خجالتی از یکی از پیشخدمت‌ها در مورد غذای مورد نظر خود بپرسید. پیشخدمت‌ها در مورد غذاهایی که در رستوران سرو می‌شود و مواد تشکیل‌دهنده آنها آموزش دیده‌اند و وظیفه دارند آنها را با خوشرویی برای مهمانان توضیح دهند.

6- هنگام سفارش غذا و در برخورد با پیشخدمت‌ها اصل «احترام متقابل» را فراموش نکنید. درست است که آنها وظیفه دارند نهایت احترام را برای مهمنان قائل شوند و تلاش کنند لحظه‌های پر از آرامش و شادی برای آنها رقم بخورد اما شما هم باید شان انسانی آنها را رعایت و از بی‌احترامی خودداری کنید. پس زمانی پیشخدمت را صدا بزنید که همه همراهان شما تصمیم خود را در مورد غذا گرفته باشند تا او بیش از حد معطل نشود. در زمان سفارش با لحن مناسب و محترمانه مطالب خود را مطرح کنید. اگر پیش از این  مرحله پیشخدمتی برای خوشامدگویی به کنار میز شما آمد یکی از حاضران باید صحبت با دیگران را قطع کند و به او توجه نشان دهد.

 

 

7-‌ اگر مهمان هستید در مورد انتخاب غذا به یک نکته توجه کنید؛ گران‌ترین و ازان‌ترین غذا را نادیده بگیرید؛ نخستین مورد برای احترام به میزبان و مورد دوم برای احترام به خودتان.

8- ‌ در صورتی که برای یک دیدار رسمی به رستورانی شیک رفته‌اید یا برخی از همراهان را نخستین بار است که می‌بینید، بهتر است غذاهایی را سفارش دهید که می‌توانید آنها را با قاشق، چنگال یا کارد صرف کنید. انتخاب غذاهایی را که خورن آنها به دخالت مستقیم غذا نیاز دارد، بگذارید برای موقعیت‌هایی که غیررسمی‌تر و دوستانه‌تر هستند. در هر صورت شما فقط می‌توانید برخی غذاها را با دست بخورید مانند گوشت دنده‌ها، مرغ سوخاری، ساندویچ، میوه‌های کوچک، شیرینی، سیب زمینی سرخ کرده، چیپس و پیتزا. در مورد اینگونه غذاها یک نکته را فراموش نکنید؛ خوردن آنها با دست بسیار بهتر از تلاش چند باره و نافرجام برای استفاده از چنگال است.

9-  ‌بعد از آنکه غذا را سفارش دادید و آن را تحویل گرفتید، اگر مهمان هستید زمانی شروع به صرف غذا کنید که میزبان این کار را انجام یا اجازه آن را داده باشد.

10- در زمان صرف غذا، لقمه‌های کوچک و به اندازه بردارید، آرام و با طمانینه غذا بخورید و تلاش کنید دهان شما در هنگام جویدن حتی‌الامکان بسته باشد.

11- به ویژه اگر میزبان هستید تلاش کنید در طول صرف غذا، گفت‌وگوهای دلنشین اما آرام و بدون سر و صدای زیاد با مهمانان داشته باشید. اگر مهمانید پاسخ پرسش‌ها و نکته‌های میزبان را با آرامش بدهید. در هر صورت هرگز با دهان پر صحبت نکنید.

12- اگر به بخشی از میز دسترسی ندارید و چیزی می‌خواهید که دست شما به آن نمی‌رسد تلاش نکنید هر گونه که هست آن را خودتان بردارید؛ محترمانه از همراهانتان بخواهید آن را به شما بدهند و بعد از مصرف دوباره آن را سر جای نخست برگردانند.

13-  این احتمال وجود دارد که هنگام صرف غذا قاشق، چنگال یا کارد شما روی زمین بیفتند. در این صورت آن را بردارید ولی تلاش نکنید با دستمال تمیزش کنید. از پیشخدمت بخواهید قاشق، چنگال یا کارد تمیزی را در اختیار شما قرار دهد. اگر قبل از صرف غذا لکه‌ای روی هر کدام از این ابزارها دیدید باز هم همین کار را کنید.

14- اگر مهمان هستید، پس از اتمام غذا حتما از میزبان تشکر کنید. 

15- یکی از آداب رستوران رفتن در بسیاری از کشور پرداخت انعام است. در این مورد شرایط در داخل و خارج از کشور متفاوت است. در ایران این رسم چندان متداول نیست و مبلغی نیز که گاهی پرداخت می‌شود ناچیز است. اما در خارج از کشور پرداخت انعام، رسمی رایج و نشانه ادب محسوب می‌شود و مبلغی نیز که به آن اختصاص می‌یابد باید قابل توجه باشد.   

 

برچسب ها: آداب رستوران گردی , رستوران گردان برج میلاد , اوقات فراغت , سفر , رستوران


پیام ها